generowanie kodów kreskowych

Kody EAN i QR w marketingu

W dzisiejszej rzeczywistości, jeśli coś nie istnieje w sferze cyfrowej – nie istnieje wcale. Większość działań marketingowych przenosi się bowiem do przestrzeni wirtualnej. Jednak, aby połączyć rzeczywistość ze światem cyfrowym, warto wykorzystać dobrze znane kody kreskowe. Mogą się wydawać technologią nieco przestarzałą w stosunku do kodów QR, ale nadal są skuteczne i spełniają swoje zadania. Planując działania marketingowe, warto uwzględnić generowanie kodów kreskowych do realizacji założonych celów.

Przede wszystkim warto wiedzieć, że kod kreskowy Polska, to zbiór elementów graficznych w postaci pasków i przerw pomiędzy nimi. W takiej formie są zakodowane informacje, możliwe do odczytania za pomocą specjalnego skanera. Powszechnie używane w sklepach i magazynach, mogą jednak posłużyć do zupełnie innych celów.

Jak generowanie kodów kreskowych wykorzystać w reklamie?

Tworzenie kodów kreskowych odbywa się nie tylko na potrzeby handlu i usług magazynowych. Ten niepozorny element może stanowić łącznik pomiędzy światem rzeczywistym i cyfrowym. W gazetce reklamowej lub na bilbordzie, pod reklamą danego produktu, można umieścić kod. Po zeskanowaniu, potencjalny klient zostanie przeniesiony do sklepu internetowego, gdzie takowy produkt może zamówić. Kody EAN mogą więc znacznie skrócić ścieżkę pomiędzy zainteresowaniem, a konwersją. To bardzo ważne w czasach, kiedy konsument nie skupia uwagi na danym aspekcie dłużej i oczekuje maksymalnie prostego i szybkiego procesu zakupowego.

W wielu rodzajach reklam trudno jest zmierzyć ich efektywność. Szczególnie jeśli chodzi o tradycyjny projekt ulotki, gazetki czy bilbord. Kody kreskowe pozwalają zbierać i przetwarzać informacje. Można dowiedzieć się ile osób zeskanowało kod, a ile interakcji zakończyło się zakupem. Pomiar skuteczności reklam umożliwia ich modyfikowanie w kierunku jeszcze lepszej skuteczności.

Odbiorca treści reklamowych chce być traktowany wyjątkowo. Spersonalizowana reklama znacznie szybciej trafi na podatny grunt, bowiem oferuje coś, co już interesuje odbiorcę. Ewentualnie może go wyróżniać, proponując kod rabatowy na ulubione perfumy bądź nowy produkt cenionej firmy.

Stare, a jednak nowe

Na każdym produkcie znajdziemy kod kreskowy EAN 13. Konsumenci przyzwyczaili się do tego widoku. Dlatego tym bardziej warto wykorzystywać stare i znane rozwiązania do nowych celów. Nie trzeba inwestować w drogie reklamy – wystarczy nieco pomysłowości oraz klasycznych narzędzi, by odnieść sukces w reklamie.

doypack

Reklamowe torebki doypack

Opakowania produktów są jednym z najważniejszych elementów strategii marketingowej każdej firmy. To właśnie one nierzadko stanowią pierwszy kontakt potencjalnego klienta z marką. Wykorzystując torebki doypack lub inne z nadrukiem reklamowym, można skutecznie zwiększyć rozpoznawalność marki. Każde wyróżnienie się na tle konkurencji przynosi wymierne korzyści w postaci większej sprzedaży i innych profitów. W związku z tym warto wiedzieć, co może zaoferować producent opakowań foliowych lub doświadczona agencja reklamowa i świadomie wybierać odpowiednie projekty graficzne.

Rozpoznawalność dzięki personalizacji

Foliowe opakowania z nadrukiem reklamowym są doskonałym narzędziem budowania świadomości marki. Logo oraz nazwa firmy czy też slogan reklamowy, będą stale eksponowane na produkcie. Nawet podświadomie klienci opatrzeni z takimi informacjami będą reagować pozytywnie na produkt w przyszłości.

Personalizacja stanowi klucz do stworzenia unikalnego wizerunku marki. Można wybrać opakowania foliowe doypack z nadrukiem, który odzwierciedla szczególne cechy firmy. Istotna jest misja przedsiębiorstwa lub wartości, którym marka hołduje. Oczywiście opakowanie może też zawierać mniej wzniosłe informacje. Informacje o produkcie czy instrukcja użytkowania są niezbędne. Jednak zaprezentowane w ciekawy sposób, będą stanowiły dodatkowy atut.

Praktyczne, a zarazem ekologiczne

Worki foliowe są nie tylko narzędziem marketingowym. Przede wszystkim, to praktyczne rozwiązanie chroniące produkt przed uszkodzeniami, zanieczyszczeniami lub dostępem powierza (jeśli jest to konieczne dla właściwości produktu). Dostępne są również opakowania, które pozwalają przedłużyć świeżość produktu, jak na przykład worki do pasteryzacji. Bezpiecznie opakowany produkt z pewnością poprawi pozytywne postrzeganie konsumenta.

Wielu konsumentów zwraca dużą uwagę na aspekt ekologiczny produktów, które kupują. Opakowania foliowe nie kojarzą się dobrze, ale warianty biodegradowalne lub wykonane z materiałów z recyklingu już tak. Niejeden producent worków foliowych wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i oferuje ekologiczne wersje opakowań. Dobrze oznakowane eko-opakowania będą pozytywnie postrzegane i chętniej wybierane. To także pewna forma reklamy, która określa zaangażowanie ekologiczne firmy.

Budowanie relacji z klientem przez torebki doypack?

Czy opakowania mogą służyć do budowania relacji z klientem? Oczywiście, że tak! Torebki doypack często prezentują informacje kontaktowe zachęcające do bezpośredniego kontaktu z firmą. Powszechną praktyką jest kod QR prowadzący do strony internetowej firmy, gdzie klient może dowiedzieć się więcej o produkcie lub o firmie.

projektowanie grafiki

Jak zamówić dobre projekty graficzne Białystok?

Praktycznie w każdym większym polskim mieście bez trudu znajdziemy wiele firm świadczących swoje usługi graficzne. Białystok nie jest to oczywiście żadnym wyjątkiem. Poszukując usług takich jak projekty graficzne Białystok, zapewne znajdziemy zarówno filie największych firm graficznych jak i mniejsze lokalne biznesy. Decydując się na usługi danej firmy, warto jednak zwrócić uwagę na kilka podstawowych elementów tak, aby w przyszłości nie być rozczarowanym efektem końcowym.

Portfolio realizowanych projektów

Pierwszym, na co powinniśmy zwrócić uwagę, aby odsiać potencjalnie najbardziej niepewne firmy, jest ich portfolio. Każda szanująca się firma posiadać będzie zbiór prac z których jest szczególnie dumna i których wykonaniem chciałaby się pochwalić. Przykładowo, jeżeli firma reklamująca się hasłem druk wizytówek Białystok nie będzie w stanie przedstawić nam choć kilku swoich projektów tego typu, to powinniśmy poczuć się zaalarmowani. Dodatkowo, oglądając takie portfolio będziemy w stanie ocenić czy ich jakość oraz kierunek artystyczny odpowiada naszym potrzebom. Portfolio wykaże również, czy firma będzie w stanie zrealizować nieszablonowe zlecenia, jak na przykład kalendarz podkładka pod mysz.

Fachowe doradztwo

Jednocześnie nie każdy zlecający tego typu projekt ma wiedzę pozwalającą mu wybrać optymalne rozwiązanie graficzne. Ważne jest więc, aby osoby pracujące w danej firmie nie tylko znały się na projektowaniu grafiki, ale także potrafiły udzielić pewnych rad i wskazówek. Tak aby projekt końcowy dobrze wpisywał się specyfikę branży, której projekt ma dotyczyć. Co prawda, tak zaawansowana współpraca nie będzie potrzebna, jeżeli jedynym czego potrzebujemy będzie ksero Białystok. Jednak już podczas projektów nieco bardziej skomplikowanych, jak podkładka do myszki, taka pomoc może okazać się nieoceniona.

Jasne informacje o realizacji projektów graficznych

Warto także zwrócić uwagę na poziom profesjonalizmu takich firm. Poważne studia graficzne zwykle już na etapie pierwszych ustaleń są w stanie przewidzieć przybliżony termin realizacji projektu. Określą także jego całkowity koszt oraz ilość poprawek które wykona nieodpłatnie. Pewnym sygnałem alarmowym może być sytuacja, gdy poszukując przykładowo firmy oferującej druk cyfrowy Białystok, trafimy na osoby niebędące w stanie podać tych podstawowych informacji przed wykonaniem projektu.

podkładka pod mysz

Niezbędna dla wielu osób podkładka pod mysz

W dzisiejszych czasach firmy prześcigają się w rozdawaniu gadżetów z ich logo, jako formy promocji. Kto z nas nie ma w swoim domu lub biurze kubka, długopisu, smyczy lub podkładki pod myszkę z reklamą jakiejś firmy z którą dłużej lub krócej współpracował. Niektóre z nich gubimy, niektóre szybko się uszkadzają, a to oznacza, że nie przywiązujemy do nich uwagi na długi czas. Podkładka pod mysz reklamowa jest coraz częściej wybierana jako forma promocji, ponieważ to niezbędne wyposażenie każdego biurka. Pomaga ona przede wszystkim w komforcie pracy przy komputerze. Przydaje się również podkładka pod mysz kalendarz. W obecnych czasach pracujemy przy komputerze w różnych miejscach. Praca zdalna może odbywać się także na kanapie, tam też przyda się podkładka.

Podkładka pod mysz reklamowa dla różnych odbiorców

Dużo na ten temat mogą powiedzieć także, na przykład gracze komputerowi. Dla nich niezacinanie się myszki na blacie jest niezbędne w czasie długich batalii w świecie wirtualnym. Dlatego podkładki pod myszki dla graczy to tak naprawdę najważniejszy gadżet, jaki może sprezentować firma chcąc przedłużyć współpracę z klientem spędzającym dużo czasu na pracy przy komputerze.

Firmy decydujące się na sygnowanie swoim logiem takiego przedmiotu, często dokładają do podkładki inną funkcjonalność. Mianowicie tworzą kalendarz podkładka pod mysz. Taki przedmiot często jest rozsyłany w okresie Bożego Narodzenia oraz Sylwestra jako miły upominek wraz ze świątecznymi życzeniami. Podkładka pod mysz kalendarz nie tylko pomaga w pracy przy komputerze, ale również ułatwia szybkie ustalenie konkretnej daty. Tak niezbędnej między innymi w pracach administracyjnych. Gadżet z kalendarzem jest użytkowany przez cały rok, a to oznacza, że często spoglądamy na logo firmy, co sprawia, że pozostaje ona w naszej pamięci.

Charakterystyczny i potrzebny gadżet reklamowy

Podkładka do myszki jest bardziej charakterystyczną rzeczą niż na przykład długopisy, których mamy niezliczone ilości przy biurkach. W takich sytuacjach raczej nie zwracamy uwagi na ich logo. Dlatego nie możemy się dziwić, że różne firmy, nawet te nie związane z branżą komputerową przekonują się do podkładek jako formy promocji.

infografika

Infografika czyli co?

W portalach społecznościowych można spotkać obrazki, które w sposób graficzny przedstawiają różne zagadnienie. Zamieszczane są na nich wykresy, rysunki oraz bardzo mało tekstu pisanego. W sposób czytelny, hasłowy i ładny podsumowują kluczowe informacje. Infografika, bo taką nosi nazwę, wkroczyła do świata komunikacji internetowej i nie tylko, około dekady temu i od tego czasu jest bardzo chętnie wykorzystywana. Internet to jednak nie jedyne miejsce, gdzie gości infografika. Często nawet taśma pakowa z własnym nadrukiem zawiera takie minimalistyczne grafiki.

Jak działa taka grafika

Tego typu projekty graficzne mają za zadanie w pierwszej kolejności przyciągnąć uwagę czytelnika. Ich najważniejszym zadaniem jest jednak przedstawienie danego materiału w sposób łatwy do zapamiętania i zrozumiały. Dlatego też wykorzystuje się kolorowe obrazki oraz wykresy. Im bardziej niesztampowy projekt graficzny, tym łatwiej zapada w pamięć. Za jego pomocą można przedstawić w bardzo prosty sposób, nawet zawiłe dane, trudne informacje, podsumować i zestawić jakieś rozwiązania. W zależności od potrzeb stosuje się różne jego typy, np. porównawcze, statystyczne, pokazujące proces, a nawet oś czasu. Należy zadbać także o jakość wykorzystywanych grafik. Bowiem najczęściej materiały reklamowe trafiają do druku. Słaba jakość spowoduje, że druk cyfrowy Białystok uwidoczni wszystkie niedociągnięcia, a tak przygotowana taśma pakowa z nadrukiem firmowym będzie odstraszała.

Pomysły na zastosowanie

Trudno sobie wyobrazić prezentację czy katalog reklamowy firmy bez zastosowania wizualnych podsumowań. Używa się ich zatem do budowania marki, ponieważ łatwo zapadają w pamięć i szybko kojarzą się z konkretną organizacją, czy branżą. Jeśli tego typu materiały tworzone są na potrzeby marketingu, także powinny kolorystyką i stylem kojarzyć się z konkretnym przedsiębiorstwem. Przykładem takich materiałów będzie projekt ulotki Białystok. Infografiki sprawdzają się podczas przygotowywania ofert dla klientów. W sposób czytelny można na nich przedstawić kolejne działania, terminy, zobowiązania. Świetnie sprawdzają się także w szkołach i na uczelniach. Młodzież szczególnie dobrze przyswaja wiedzę, która działa na ich wyobraźnię. Zabawna grafika potrafi przyciągnąć uwagę nawet mało zainteresowanego ucznia. Bardzo często spotyka się je na stronach internetowych urzędów. Dzięki prostocie pozwalają wytłumaczyć petentom, co należy zrobić krok po kroku, aby załatwić daną sprawę, np. w ratuszu.