katalog reklamowy

Katalog reklamowy szyty na miarę

Duża konkurencyjność na rynku, obecna we wszystkich sektorach, ma znaczący wpływ na zmiany w podejściu firm. Nastawienie na klienta oraz prawidłowe rozpoznanie jego potrzeb pozwala budować długotrwałe relacje z konsumentami. Nie bez znaczenia pozostaje również umiejętność zachęcającego przedstawienia proponowanych produktów oraz usług. Strony internetowe to istotne narzędzie marketingowe, nie należy jednak zapominać o innych możliwościach. Druk cyfrowy Białystok stanowi często pierwszy punkt łączący usługodawców z potencjalnymi klientami. Prawidłowo przygotowany katalog reklamowy może jednocześnie informować o produktach, zachwycać estetyką i budować wizerunek firmy. Zobacz zatem jakie są trendy w projektowaniu i co koniecznie należy wziąć pod uwagę.

Minimalizm

W dzisiejszych czasach wszyscy są zabiegani. Mając więc krótką chwile na zapoznanie się z ofertą firmy, chcą zrobić to jak najbardziej efektywnie. Czasy przepychu w projektowaniu, dokładania kolejnych elementów ozdobnych i wymyślnej kolorystyki odeszły w niepamięć. Szczególnego znaczenia nabrała natomiast treść oraz umiejętność jej czytelnego przedstawienia. Nowoczesne projekty graficzne skupiają się przede wszystkim na funkcjonalnym rozmieszczeniu zawartości, umożliwiającym szybkie znalezienie potrzebnych informacji. Duże znaczenie ma również dobór fontów ułatwiających czytanie dłuższych treści, czy kolorów odpowiadających wizerunkowi firmy. Elementy dekoracyjne ogranicza się do minimum. Zupełnie inaczej, niż przy projektach, których wymaga podkładka do myszki czy kubek reklamowy.

Papier ma znaczenie

Chociaż treść stanowi najważniejszy element, nie należy zapominać o innych aspektach mających wpływ na odbiór całości. Zawartość katalogu może zostać oceniona jeszcze przed faktycznym przejrzeniem oferty. Co na to wpływa? Oczywiście pierwsze wrażenie. Dobra jakość papieru oraz jego grubość pozwalają na budowanie wizerunku solidnej i wiarygodnej firmy, która przygotowuje swoje produkty z dbałością o każdy detal. Istotne jest również określenie czy papier powinien być matowy, czy błyszczący. Przygotowując foldery reklamowe  czy ulotki Białystok dla firm związanych z ekologią można wybrać także papier z recyklingu.

Współpraca

Przygotowanie dobrego katalogu to zajęcie wymagające najczęściej współpracy z drukarniami oraz podwykonawcami, którzy będą w stanie przygotować merytoryczną i przyciągającą wizualnie publikację. Wybór przyszłych partnerów wpływa na całokształt pracy, ale przede wszystkim jej finalny rezultat. Nawet najlepszy projekt katalogu, przygotowany przez specjalistów, może nie spełniać swojej funkcji, jeżeli zostanie nieodpowiednio wydrukowany. Warto zatem zatroszczyć się o to, żeby już na etapie planowania podjąć przemyślaną decyzję i realizować założenia biznesowe u boku fachowców.