generowanie kodów kreskowych

Kody EAN i QR w marketingu

W dzisiejszej rzeczywistości, jeśli coś nie istnieje w sferze cyfrowej – nie istnieje wcale. Większość działań marketingowych przenosi się bowiem do przestrzeni wirtualnej. Jednak, aby połączyć rzeczywistość ze światem cyfrowym, warto wykorzystać dobrze znane kody kreskowe. Mogą się wydawać technologią nieco przestarzałą w stosunku do kodów QR, ale nadal są skuteczne i spełniają swoje zadania. Planując działania marketingowe, warto uwzględnić generowanie kodów kreskowych do realizacji założonych celów.

Przede wszystkim warto wiedzieć, że kod kreskowy Polska, to zbiór elementów graficznych w postaci pasków i przerw pomiędzy nimi. W takiej formie są zakodowane informacje, możliwe do odczytania za pomocą specjalnego skanera. Powszechnie używane w sklepach i magazynach, mogą jednak posłużyć do zupełnie innych celów.

Jak generowanie kodów kreskowych wykorzystać w reklamie?

Tworzenie kodów kreskowych odbywa się nie tylko na potrzeby handlu i usług magazynowych. Ten niepozorny element może stanowić łącznik pomiędzy światem rzeczywistym i cyfrowym. W gazetce reklamowej lub na bilbordzie, pod reklamą danego produktu, można umieścić kod. Po zeskanowaniu, potencjalny klient zostanie przeniesiony do sklepu internetowego, gdzie takowy produkt może zamówić. Kody EAN mogą więc znacznie skrócić ścieżkę pomiędzy zainteresowaniem, a konwersją. To bardzo ważne w czasach, kiedy konsument nie skupia uwagi na danym aspekcie dłużej i oczekuje maksymalnie prostego i szybkiego procesu zakupowego.

W wielu rodzajach reklam trudno jest zmierzyć ich efektywność. Szczególnie jeśli chodzi o tradycyjny projekt ulotki, gazetki czy bilbord. Kody kreskowe pozwalają zbierać i przetwarzać informacje. Można dowiedzieć się ile osób zeskanowało kod, a ile interakcji zakończyło się zakupem. Pomiar skuteczności reklam umożliwia ich modyfikowanie w kierunku jeszcze lepszej skuteczności.

Odbiorca treści reklamowych chce być traktowany wyjątkowo. Spersonalizowana reklama znacznie szybciej trafi na podatny grunt, bowiem oferuje coś, co już interesuje odbiorcę. Ewentualnie może go wyróżniać, proponując kod rabatowy na ulubione perfumy bądź nowy produkt cenionej firmy.

Stare, a jednak nowe

Na każdym produkcie znajdziemy kod kreskowy EAN 13. Konsumenci przyzwyczaili się do tego widoku. Dlatego tym bardziej warto wykorzystywać stare i znane rozwiązania do nowych celów. Nie trzeba inwestować w drogie reklamy – wystarczy nieco pomysłowości oraz klasycznych narzędzi, by odnieść sukces w reklamie.